Vyberte si barvy pro letní líčení, které vás povzbudí na mysli a osvěží vaše tělo

Líčení

Vyberte si barvy pro letní líčení, které vás povzbudí na mysli a osvěží vaše tělo

Vyberte si barvy pro letní líčení, které vás povzbudí na mysli a osvěží vaše tělo

Léto je plné barev. Náš šatník je mnohem veselejší než v zimě, a také jídlo hýří všemi barvami ovoce a zeleniny. Proč tedy nepoužít barvy i na obličej a být při líčení trošku kreativnější? Samozřejmě stále je moderní především přirozená krása ženy, ale proč si ve veselém letním období trochu výraznějších barev nedopřát. Navíc, když ženám tolik sluší.

 

Letní kolekce líčidel známých výrobců je barvami přímo nabitá. Zároveň jí však nechybí lehkost, elegance ani vytříbenost. Všechny odstíny se navíc navzájem doplňují a lze je různě kombinovat. Vznikají tak nápadné, ale zároveň dobře nositelné variace.

Projdeme-li všechny kolekce, zjistíme, že nám nabízí přímo ohňostroj barev, které vypadají, že se snad ani kombinovat nedají. Ovšem nebojte se, jde to mnohem lépe, než byste si možná mohli myslet. Stačí jen trochu kreativity a nápadu.

Korálová barva vám přinese štěstí a naučí vás komunikovat

Top letní barvou, která se těší největší oblibě, je určitě korálová. Používá se jako alternativa ke klasické rudé. Její odstíny najdete v každé kolekci líčidel. Od rtěnek a lesků přes laky na nehty až k tvářenkám. Korálová je velmi krásná zejména v kombinaci s letním opálením. Je o něco jemnější a lehčí než červená, a proto se hodí právě do horkých letních dnů.

Navíc podle psychologů prý korálová barva povzbuzuje. Bylo provedeno mnoho výzkumů, které prokázaly, že když se obklopíte právě tímto odstínem, bude se mnohem lépe cítit ve společnosti jiných lidí.

Tyrkysová je barvou svěžesti a vzbuzuje důvěru

Tyrkysová jako moře, azurová jako obloha, zkrášlete své oči nebo nehty právě těmito barvami. Jsou krásné a zdůrazňují vaši hnědou opálenou pleť, a také barvu vašich očí. Tento trend se ve velkém objevil na módní přehlídce v Paříži, která patřila libanonskému návrháři Eliemu Saabovi.

Modrá barva je barvou, která vzbuzuje důvěru a pocit serióznosti. Letní odstíny zprostředkovávají pocit ochlazení a svěžesti i v největších tropických dnech. Mimo líčidel si tak můžete vybrat i mnoho letních vůní, které jsou právě v tyrkysových tónech.

Noblesně elegantní a uklidňující fialová

Hit letošního léta je jednoznačně fialová v mnoha různých podobách a odstínech. Můžete odložit své obvyklé tmavé linky. Zdůrazněte barvu očí. Aplikujte fialovou na spodní vnitřní linku oka podle Chanel. Fialové odstíny můžete nosit buď samostatně, nebo kombinovat s třpytivou hnědou, bronzovou i tyrkysovou.

Odstíny fialové jsou známé svými uklidňujícími účinky, často mají spojitost s jistým tajemnem a spiritismem. Dokáží podpořit kreativitu i větší chuť k učení. Navíc vůně ve fialové dodávají eleganci ženě, která je nosí. Jestliže chcete na večerní párty dodat svému vhledu trochu temperamentu a sofistikovanosti, vyberte si právě vůně ve fialových tónech.

Sytě růžové odstíny plné romantiky, vášně a energie

Sytě růžová začala pronikat do líčidel již v roce loňském a pokračuje se svým trendem úspěšně i letos. Výrazné tóny zastupují červenou. Tyto barvy se díky svému chladnému a namodralému základu velmi dobře hodí pro majitelky se světlou porcelánovou pletí. V letošní nabídce ji můžete najít v různých líčidlech na rty, tváře či nehty.

Oproti minulému létu se letos růžová zcela vyhýbá líčení očí.

Je velkou výhodou, že sytě růžové rty můžete nosit i na obličeji, kterého se jinak líčidla ani nedotkla. I tak dodá růžová vaší tváři světlo a eleganci. Tato barva je přesně na hranici mezi vášnivě rudou a nevinnou bílou. Vzbuzuje vášnivost, romantické představy, je sladká, osvěžující a nabitá energií.

Žlutá barva je kreativní a zvyšuje sebevědomí

Žlutá je typická barva slunce a projasňuje letní módu. Odstíny jsou spíše dostání v chladnějších a pastelovějších tónech, které mají především působit svěže. Nosí se na lehce na víčkách nebo i jako zajímavá manikúra. Dobře vypadá i spolu s tyrkysovou, korálovou, ale i s jinými pastelovými barvami, které jsou in v letošním roce. Buďte však opatrní na použité množství líčidel. V tomto případě je určitě méně více.

Žlutá podporuje kreativitu a zvyšuje sebevědomí. S líčidly si opravdu můžete pohrát, chybu neuděláte. Působí přátelským dojmem a je spojena s majetností. I z těchto důvodu je oblíbená mezi výrobci parfémů. Žluté vůně jsou plné hřejivých ingrediencí nebo chladivých citrusových tónů.

Chladná mátová pro horké dny

V největších tropických dnech každý potřebuje zejména osvěžení a ochlazení a je jedno v jaké podobě to bude. Tomu napomáhají i letošní moderní trendy v líčení. Moderní jsou chladné, pastelové mátové odstíny, které můžete použít jako oční stíny nebo i lak na nehty. Odstíny mátové krásně vyniknout právě na sluncem opálené pokožce. Nemusíte se ani příliš snažit. Stačí mátové nehty či linka podél horních řas. Tato barva se na vaší pleti nebude dát přehlédnout, proto je vhodné s ní šetřit stejně jako se žlutou.

Zelená tradičně představuje harmonii a rovnováhu. Dokáže vyvážit emoce a harmonicky spojuje hlavu a srdce. Pastelové odstíny jsou spojené s nezralostí v mladém věku a také trochou naivity, která pramení z nezkušenosti. Vůně v barvách zelené jsou svěží a lehounké.

Vyberte si barvy pro letní líčení, které vás povzbudí na mysli a osvěží vaše tělo - 1 Vyberte si barvy pro letní líčení, které vás povzbudí na mysli a osvěží vaše tělo - 2 Vyberte si barvy pro letní líčení, které vás povzbudí na mysli a osvěží vaše tělo - 3 Vyberte si barvy pro letní líčení, které vás povzbudí na mysli a osvěží vaše tělo - 4 Vyberte si barvy pro letní líčení, které vás povzbudí na mysli a osvěží vaše tělo - 5 Vyberte si barvy pro letní líčení, které vás povzbudí na mysli a osvěží vaše tělo - 6

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací >